Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Certification | RoHS, REACH, FCC, UL, NOM, ISO9001, WEEE |
| Product colour | White |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Maximum output voltage | 20 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum power | 65 W |
| Input current | 1.7 A |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Package height | 32.8 mm |
| Package weight | 130 g |
| Master carton height | 115.1 mm |
| Master carton weight | 1350 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| 3 | |
| 3 | |
| 3 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.