Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | USB |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| Quick charge version | Quick Charge 3.0 |
| Certification | FCC, CE, Qi |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| LED indicators | Y |
| Input voltage | 5 V |
| Maximum output voltage | 9 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum power | 10 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 102 mm (3.98 ") |
| Depth | 178 mm (6.94 ") |
| Height | 13 mm (0.51 ") |
| Weight | 227 g (0.5 lbs) |
| Package width | 111.76 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Package height | 73.66 mm |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per master carton | 80 pc(s) |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.