Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Headset, Smartphone, Smartwatch |
| Power source type | USB |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| Quick charge version | Quick Charge 3.0 |
| Certification | FCC, CE, Qi |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| LED indicators | Y |
| Maximum output voltage | 12 V |
| Maximum power | 15 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 189 mm (7.37 ") |
| Depth | 99 mm (3.86 ") |
| Height | 11.3 mm (0.44 ") |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| Package width | 111.76 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Package height | 73.66 mm |
| Package weight | 226.8 g |
| Cables included | AC |
| Package type | Hanging box |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.