Back to Top
| Connector 1 | USB Type-A |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector gender | Male connector / Male connector |
| Product colour | Black |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 4.57 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH, CE, FCC |
| AWG wire size | 26/28 |
| USB powered |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relative humidity | 0 - 90 % |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Package type | Polybag |
| 1 | |
| 0.012 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.