Back to Top
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 24 V |
| Input voltage | 90 - 260 V |
| Input frequency | 47 - 63 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Dimensions (WxDxH) | 88 x 57 x 33 mm |
| Weight | 135 g (0.3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.