Back to Top
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Product colour | Black |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 24 V |
| Output power | 30 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.4/0.6 A |
| Suitable for use in country/location | Europe |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Dimensions (WxDxH) | 94 x 60 x 33 mm |
| Weight | 156 g (0.34 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Power cord included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.