Back to Top
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, FCC, IC, UL |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 48 V |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 32 - 104 °F |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Width | 88 mm (3.43 ") |
| Depth | 57 mm (2.22 ") |
| Height | 33 mm (1.29 ") |
| Weight | 135.5 g (0.3 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.