Back to Top
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Plug and Play | |
| Product colour | White |
| LED indicators | Power |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| RoHS compliance |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 48 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °F |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 90 °C |
| Dimensions (WxDxH) | 2.3 x 4.3 x 1.5 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Power cord included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.