Back to Top
| Noise reduction |
| Connectivity technology | Wired |
| Width | 75.4 mm (2.94 ") |
| Depth | 66.8 mm (2.61 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| Product colour | Black |
| Frequency range | 100 - 5000 Hz |
| Weight | 284 g (0.63 lbs) |
| Output impedance | 200 Ω |
| Line-out Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -58 dB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.