Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Bootable | |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| Form factor | Slide |
| Product colour | Blue |
| Width | 20 mm (0.78 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Height | 11 mm (0.43 ") |
| Weight | 10 g (0.02 lbs) |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.