Back to Top
| Capacity | 128 GB |
| USB version | 2.0 |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Micro-USB connector | |
| Lightning connector | |
| Read speed | 10 MB/s |
| Write speed | 4 MB/s |
| Fingerprint reader |
| Form factor | Cap |
| Product colour | Black |
| Width | 21 mm (0.82 ") |
| Depth | 54 mm (2.11 ") |
| Height | 9.22 mm (0.36 ") |
| Weight | 8.6 g (0.02 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.