Back to Top
| Capacity | 128 GB |
| Device interface | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Form factor | Swivel |
| Product colour | Grey |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Width | 16.2 mm (0.63 ") |
| Depth | 9.7 mm (0.38 ") |
| Height | 60.6 mm (2.36 ") |
| Weight | 17.8 g (0.04 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.