Back to Top
| Output power capacity | 10 VA |
| Output power | 10000 W |
| Input operation voltage (min) | 176 V |
| Input operation voltage (max) | 288 V |
| Output operation voltage (min) | 200 V |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| AC outlet types | NEMA L6-20R, NEMA L6-30R |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Waveform | Sine |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 430 mm (16.77 ") |
| Depth | 630 mm (24.57 ") |
| Height | 217 mm (8.46 ") |
| Weight | 75500 g (166.45 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
