Back to Top
| Display diagonal | 75 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 330 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 5000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 10 W |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 600 x 400 mm |
| Orientation | Landscape |
| Placement supported | Indoor |
| Certification | cULus, FCC, Energy Star, RoHS |
| Wi-Fi | |
| Panel life | 30000 h |
| Operating hours (hours/days) | 16/7 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| VGA (D-Sub) input ports | 1 |
| Audio (L,R) in | 1 |
| Audio (L,R) out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| RS-232 interface | |
| USB port | |
| USB ports quantity | 2 |
| Number of speaker outputs | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Power consumption (typical) | 240 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Computer system | |
| Computer system type | System on Chip (SoC) |
| Built-in processor | |
| Processor family | ARM Cortex |
| Processor model | Cortex-A53 |
| Processor frequency | 1.5 GHz |
| Processor cores | 4 |
| Operating system installed | Android 9.0 |
| Internal memory | 2 GB |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Width | 1683.8 mm (65.67 ") |
| Depth | 71.3 mm (2.78 ") |
| Height | 965.3 mm (37.65 ") |
| Weight | 27300 g (60.19 lbs) |
| Handheld remote control | |
| Cables included | HDMI, RS-232 |
| Package width | 1808 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 1069 mm |
| Package weight | 36100 g |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Power consumption (max) | 300 W |
| Response time | 8 s |
| ARM | |
| 2 | |
| ARM Mali-G52 | |
| Wall | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
