Back to Top
| Display diagonal | 75 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Blue |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 400 x 400 mm |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Placement supported | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Operating hours (hours/days) | 16/7 |
| HDCP |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| DVI port | |
| USB port | |
| RS-232C | |
| USB version | 2.0 |
| USB ports quantity | 2 |
| Power consumption (typical) | 155 W |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Heat dissipation | 528.882 BTU/h |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Computer system | |
| Built-in processor | |
| Operating system installed | Web OS |
| Handheld remote control | |
| Cables included | AC |
| Batteries included | |
| Package width | 1820 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 1115 mm |
| Display technology | IPS |
| EPEAT Bronze, ErP | |
| 1678 | |
| 31400 | |
| 59.9 | |
| 964 | |
| 1.4/2.2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
