Back to Top
| Display diagonal | 65 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 440 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 300000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Anti-glare screen | |
| Touchscreen | |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 300 x 300 mm |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Universal |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| HDCP |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 4 |
| Composite video in | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| USB ports quantity | 2 |
| PC Audio in |
| Power consumption (typical) | 230 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Operating system installed | Android |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Width (with stand) | 1462 mm |
| Depth (with stand) | 338 mm |
| Height (with stand) | 912 mm |
| Weight (with stand) | 22100 g |
| Handheld remote control | |
| Remote control type | RS-232C |
| Package width | 1588 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 965 mm |
| Package weight | 30000 g |
| Stand included | |
| Display technology | LCD |
| PC Audio out | |
| Panel type | IPS |
| Y | |
| 71 | |
| Y | |
| Y | |
| 842 | |
| Y | |
| 21200 | |
| Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) | |
| Y | |
| 1 | |
| Flat screen | |
| 2.3 | |
| 1462 | |
| Motionflow XR |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.