Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 11000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | 3550V_X |
| Country of origin | China |
| Colour | |
| Certification | ISO/IEC 19752 |
| Width | 245 mm (9.56 ") |
| Depth | 350 mm (13.65 ") |
| Height | 135 mm (5.27 ") |
| Package dimensions (W x D x H) | 13.7 x 5.3 x 9.4 " |
| Package weight (imperial) | 3.62 lbs |
| Package length | 360 mm |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 1642 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.