Back to Top
| Internal | |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), SD |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 63.5 mm (2.48 ") |
| Depth | 12.7 mm (0.5 ") |
| Height | 22.9 mm (0.89 ") |
| Weight | 85 g (0.19 lbs) |
| Quick start guide |
| Power source type | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.