Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1363640 kg |
| Form factor | 42U |
| Product colour | Black |
| Certification | UL 60950-1 |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 825 mm (32.18 ") |
| Height | 1991 mm (77.65 ") |
| Weight | 119550 g (263.56 lbs) |
| Package weight | 133640 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 749 x 1029 x 2121 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
