Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1363.64 kg |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-D |
| Weight | 89090 g (196.41 lbs) |
| Package weight | 106820 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 899 x 1219 x 1350 mm |
| Rack mounting | 24U |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
