Back to Top
| Video ports quantity | 5 |
| Video port type | HDMI |
| DC-in jack |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Full HD | |
| Supported video modes | 1080p |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 5.3 V |
| Power consumption (typical) | 4.6 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Power LED |
| Video out | 4 x HDMI Type A Female |
| Video in | 1 x HDMI Type A Female |
| Dimensions (WxDxH) | 80 x 200 x 25 mm |
| Weight | 470 g (1.04 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.