Back to Top
| Video ports quantity | 3 |
| Video port type | DisplayPort |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| HDCP | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HD type | 8K Ultra HD |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Video out | 3x DisplayPort |
| Plug and Play | |
| Housing material | Aluminium |
| Width | 105.1 mm (4.1 ") |
| Depth | 67.05 mm (2.61 ") |
| Height | 17.01 mm (0.66 ") |
| Weight | 127 g (0.28 lbs) |
| Package width | 198.1 mm |
| Package depth | 119.8 mm |
| Package height | 24.8 mm |
| Package weight | 199.5 g |
| Cables included | USB |
| Manual |
| 2.2 | |
| CE, RoHS | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
