Back to Top
| Video ports quantity | 5 |
| Video port type | HDMI |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| HDCP | |
| 3D | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Colour depth | 12 bit |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.3 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| LED indicators | Y |
| Dolby technologies | DTS, DTS-HD, Dolby Digital AC3, Dolby TrueHD |
| Video out | 4x HDMI |
| Width | 67.5 mm (2.63 ") |
| Depth | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 24.8 mm (0.97 ") |
| Weight | 130 g (0.29 lbs) |
| Included power plug types | EU, UK |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.