Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 30 Hz |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI |
| HDMI version | 1.4 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 8 |
| USB 2.0 Type-B ports quantity | 4 |
| Console ports | 3.5mm headphone, HDMI, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 4 |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| LED indicators | Y |
| Push button |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Input current | 1 A |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista |
| Mac operating systems supported | Mac OS 9.0 |
| Package width | 539 mm |
| Package depth | 133 mm |
| Package height | 241 mm |
| Package weight | 3000 g |
| Cables included | AC |
| Manual |
| Master carton width | 559 mm |
| Master carton length | 425 mm |
| Master carton height | 241 mm |
| Master carton weight | 10000 g |
| Quantity per master carton | 3 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.