Back to Top
| Host interface | Serial |
| Serial interface type | RS-232 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Serial ports quantity | 2 |
| Plug and Play |
| Certification | Microsoft Certified Gold Partner, CE, WEEE, RoHS, TAA |
| Weight | 235 g (0.52 lbs) |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 400 g |
| Connectivity technology | Wired |
| Mac compatibility | |
| Compatible operating systems | Windows XP, Server 2003, Vista, Server 2008, Windows 7 |
| Power requirements | 100mA, 3.3V |
| Package dimensions (WxDxH) | 240 x 170 x 60 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
