Back to Top
| Host interface | PCIe |
| Output interface | RJ-45 |
| PCIe version | 2.1 |
| Chipset | Intel I350-T2 |
| Product colour | Black, Green, Silver |
| Full duplex |
| Country of origin | China |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 138 mm (5.38 ") |
| Depth | 120 mm (4.68 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Weight | 77 g (0.17 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
