Back to Top
| Print technology | Thermal line |
| Colour | |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum printing width | 114 mm |
| Display | TFT |
| Display diagonal | 3.5 " |
| Colour display |
| Connectivity technology | Wired |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Optional connectivity | Bluetooth, Wireless LAN |
| Ethernet LAN | |
| RS-232 ports | 1 |
| Flash memory | 512 MB |
| Internal memory | 256 MB |
| Maximum roll diameter | 203.2 mm |
| Autocutter | |
| Media thickness | 0.06 - 0.28 mm |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter output current | 2 A |
| Width | 276 mm (10.76 ") |
| Depth | 326 mm (12.71 ") |
| Height | 502 mm (19.58 ") |
| Weight | 15400 g (33.95 lbs) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Mac operating systems supported | Y |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Cables included | AC, USB |
| Y | |
| Y | |
| ENERGY STAR | |
| 84433210 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
