Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 17.3 " |
| Case type | Backpack |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product colour | Charcoal, Grey |
| Material | Polyester |
| Protection features | Water resistant |
| Front pocket | |
| Number of compartments | 3 |
| Exterior pockets | Side pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 335 mm (13.07 ") |
| Depth | 185 mm (7.22 ") |
| Height | 500 mm (19.5 ") |
| Weight | 840 g (1.85 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 418 x 292.6 x 37.2 mm |
| Volume | 24 L |
| Package width | 355 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 540 mm |
| Package weight | 930 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.