Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI 2.0 |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Plug and Play | |
| RoHS compliance |
| Weight | 200 g (0.44 lbs) |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 190 mm |
| Length | 3000 mm |
| Quantity | 1 |
| Country of origin | China |
| Cable colour | Black |
| Depth | 10 mm (0.39 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.