Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 9.7 " |
| Maximum screen size compatibility | 11 " |
| Product colour | White |
| Material | Steel |
| Compatibility | 10.2-inch (7th & 8th Generation), 11-inch iPad Pro (2020), iPad Air 3 (2019), iPad Gen. 5 (2017), iPad Gen. 6 (2018), iPad Air Gen. 1-2, iPad Pro 10.5, Galaxy Tab A 9.7”, Galaxy Tab S2 9.7”, Galaxy Tab S3 9.7”, Galaxy Tab 3 10.1”, and Galaxy Tab 4 10.1”, Galaxy Tab A 10.1″ (2019), Lenovo Tab 4, Surface Go, Galaxy Tab S5E, Galaxy S6 |
| Cable management | |
| Lock type | Key |
| Width | 304 mm (11.86 ") |
| Height | 406 mm (15.83 ") |
| Weight | 8164 g (18 lbs) |
| Maximum stand height | 1143 mm |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| 1 | |
| Y | |
| Floor | |
| 360 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.