Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 192 V |
| Number of battery cells | 16 |
| Battery life | 5 year(s) |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SU5000RT4UHV, SU6000RT4UTF, SU6000RT4UHV, SU6000RT4UHVG, SU6000RT4UHVHW, SU6000RT4UTF, SU6000RT4UTFHW, SU6000RT4UHVPM |
| Width | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 212 mm (8.27 ") |
| Depth | 140 mm (5.46 ") |
| Package width | 287 mm |
| Package height | 490 mm |
| Package depth | 389 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.