Back to Top
| Ethernet interface type | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u |
| Rack mounting | |
| Product colour | White |
| LED indicators | Y |
| Certification | CE, FCC, VCCI, RCM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack |
| Output power | 32.4 W |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Output current | 0.6 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating temperature (T-T) | 32 - 122 °F |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Dimensions (WxDxH) | 109.8 x 62.2 x 24.5 mm |
| Weight | 70 g (0.15 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
