Back to Top
| Power over Ethernet (PoE) |
| Certification | IEC 60950-1:2005+A1 UL60950‐1 EN55022:2010, EN55024:2010 FCC Class B |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 48 V |
| Input voltage | 90 - 260 V |
| Input frequency | 47 - 63 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Dimensions (WxDxH) | 59.9 x 91.8 x 33 mm |
| Weight | 158.5 g (0.35 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.