Back to Top
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia cart |
| Maximum weight capacity | 54.5 kg |
| Minimum screen size compatibility | 50 " |
| Maximum screen size compatibility | 70 " |
| Turn angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Height adjustment | 510 mm |
| Package weight | 46000 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 1680 x 503 x 335 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.