Back to Top
| Product colour | Black, Silver |
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia stand |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Minimum screen size compatibility | 40 " |
| Maximum screen size compatibility | 80 " |
| Tilt angle range | -5 - 5 \u00b0 |
| Height | 1839 mm (71.72 ") |
| Width | 968 mm (37.75 ") |
| Depth | 777 mm (30.3 ") |
| Package weight | 81646 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.