Back to Top
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia cart |
| Maximum weight capacity | 136.078 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum screen size compatibility | 50 " |
| Maximum screen size compatibility | 75 " |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 400 x 400 mm |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Compatibility |
| Height | 1735 mm (67.67 ") |
| Width | 1118 mm (43.6 ") |
| Depth | 869 mm (33.89 ") |
| Weight | 31800 g (70.11 lbs) |
| Package width | 1200 mm |
| Package depth | 869 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 36300 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 1200 x 165 x 869 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.