Back to Top
| Product colour | White |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Recommended usage | PC |
| Type | Multimedia stand |
| Maximum weight capacity | 14.5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Turn angle | 90 u00b0 |
| Tilt angle range | -5 - 25 u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 u00b0 |
| Keyboard tray | |
| Height adjustment |
| Height adjustment | 640 mm |
| Weight | 19000 g (41.89 lbs) |
| Package width | 254 mm |
| Package depth | 942 mm |
| Package height | 662 mm |
| Package weight | 23000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.