Back to Top
| Device type | Flight Sim |
| Gaming platforms supported | PC |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 310 mm (12.09 ") |
| Depth | 464 mm (18.1 ") |
| Height | 185 mm (7.22 ") |
| Weight | 2094 g (4.62 lbs) |
| Device 2 width | 175 mm |
| Device 2 depth | 175 mm |
| Device 2 height | 90 mm |
| Device 2 weight | 694 g |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 477 mm |
| Package height | 400 mm |
| Package weight | 4285 g |
| Master carton width | 455 mm |
| Master carton length | 495 mm |
| Master carton height | 430 mm |
| Master carton weight | 9860 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
