Back to Top
| Device type | Flight Sim |
| Gaming platforms supported | PC |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| LED backlight |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black, Grey |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 170 mm (6.63 ") |
| Depth | 170 mm (6.63 ") |
| Height | 278 mm (10.84 ") |
| Weight | 905 g (2 lbs) |
| Device 2 weight | 728 g |
| Device 2 width | 170 mm |
| Device 2 depth | 170 mm |
| Device 2 height | 190 mm |
| Package width | 253 mm |
| Package depth | 366 mm |
| Package height | 228 mm |
| Package weight | 2260 g |
| Master carton width | 378 mm |
| Master carton length | 470 mm |
| Master carton height | 277 mm |
| Master carton weight | 5350 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
