Back to Top
| CAS latency | 38 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 8000 MHz |
| Component for | PC |
| Memory voltage | 1.45 V |
| ECC | |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Cooling type | Heatsink |
| Backlight | |
| Backlight colour | Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
