Back to Top
| CAS latency | 40 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | |
| SPD voltage | 1.1 V |
| SPD speed | 4800 MHz |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Height | 33 mm (1.29 ") |
| Country of origin | Taiwan |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
