Back to Top
| Solid-state drive capacity | 4000 GB |
| NVM Express (NVMe) supported | |
| Component for | Notebook |
| Compatible products | ThinkPad |
| SSD form factor | M.2 |
| Certification | BSMI, FCC, ICES-003, CE, UK DOC, VCCI, KCC, RCM, CB |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 80 mm (3.12 ") |
| Depth | 22 mm (0.86 ") |
| Height | 3.58 mm (0.14 ") |
| Weight | 8.4 g (0.02 lbs) |
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.