Back to Top
| Type | Paper tray |
| Maximum capacity | 100 sheets |
| Product colour | Black |
| Supported media weight(s) | 60 - 90 g/m² |
| Brand compatibility | Lexmark |
| Compatibility | B2865dw, MS725dvn, MS821n, MS821dn, MX822ade, MS822de, MX822adxe, MS823n, MS823dn, MS825dn, MS826de, MX826adxe, MX826ade. |
| Media types supported | A4, A5, A6, JIS B5, Executive, Folio, Oficio, Statement |
| Legal | |
| Letter |
| Width | 421 mm (16.42 ") |
| Depth | 384 mm (14.98 ") |
| Height | 271 mm (10.57 ") |
| Weight | 6300 g (13.89 lbs) |
| Package width | 500 mm |
| Package depth | 561 mm |
| Package height | 428 mm |
| Package weight | 8100 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.