Back to Top
| LED backlight | |
| Display diagonal | 50 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 6 ms |
| Contrast ratio (typical) | 5000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Haze rate | 2 % |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Blue |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200 mm |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Bezel width (bottom) | 18.4 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Bezel width (side) | 7.3 mm |
| Bezel width (top) | 7.3 mm |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Universal |
| Panel life | 30000 h |
| Operating hours (hours/days) | 16/7 |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| HDCP | |
| On Screen Display (OSD) | |
| On Screen Display (OSD) languages | ARA, CHI (SIMPL), CHI (TR), CZE, DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Plug and Play |
| HDMI input ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| DVI port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| Number of speaker outputs | 1 |
| USB version | 2.0 |
| RS-232C | |
| USB ports quantity | 2 |
| Power consumption (typical) | 90 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 82 kWh |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Computer system | |
| Computer system type | System on Chip (SoC) |
| Operating system installed | Web OS |
| Internal memory | 16 GB |
| Operating system version | 6.0 |
| Display width | 1215 mm |
| Display depth | 57.1 mm |
| Display height | 651 mm |
| Display weight | 11700 g |
| Handheld remote control | |
| Batteries included | |
| Cables included | AC, Phone |
| Package width | 1215 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 775 mm |
| Package weight | 14400 g |
| Real Time Clock (RTC) | Y |
| Display technology | LCD |
| Power consumption (max) | 130 W |
| Power consumption (PowerSave) | 63 W |
| Panel type | ADS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
