Back to Top
| Display diagonal | 43 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Blue |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Bezel width (bottom) | 18.4 mm |
| Bezel width (side) | 6.9 mm |
| Bezel width (top) | 6.9 mm |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Universal |
| Panel life | 30000 h |
| Operating hours (hours/days) | 16/7 |
| On Screen Display (OSD) | |
| HDCP | |
| On Screen Display (OSD) languages | ARA, CHI (SIMPL), CHI (TR), CZE, DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Plug and Play |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| DVI port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| Number of speaker outputs | 1 |
| RS-232C | |
| USB version | 2.0 |
| Power consumption (typical) | 80 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Computer system | |
| Computer system type | System on Chip (SoC) |
| Operating system installed | Web OS |
| Internal memory | 16 GB |
| Handheld remote control | |
| Cables included | AC, Phone |
| Batteries included | |
| Package width | 1055 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 660 mm |
| Package weight | 10900 g |
| Real Time Clock (RTC) | Y |
| Display technology | LCD |
| Power consumption (max) | 120 W |
| Power consumption (PowerSave) | 56 W |
| Panel type | ADS |
| 68 | |
| 967 | |
| Y | |
| 57.1 | |
| 3 | |
| 6.0 | |
| 564 | |
| 1.4/2.2 | |
| 8800 | |
| 60 | |
| G | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
