Back to Top
| LED backlight | |
| Display diagonal | 50 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 450 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Horizontal scan range | 15 - 135 kHz |
| Vertical scan range | 23 - 76 Hz |
| LED backlighting type | Direct-lit LED |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Touchscreen |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| Screen shape | Flat screen |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 400 x 400 mm |
| Bezel width (side) | 9.9 mm |
| Bezel width (top) | 9.9 mm |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Placement supported | Indoor |
| Bezel width (bottom) | 9.9 mm |
| Purpose | Commercial |
| Operating hours (hours/days) | 18/7 |
| On Screen Display (OSD) |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| HDMI version | 2.0 |
| DVI port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| RS-232C | |
| USB ports quantity | 4 |
| Power consumption (typical) | 85 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Built-in processor |
| Display width | 1118.6 mm |
| Display depth | 62 mm |
| Display height | 639.2 mm |
| Display weight | 11700 g |
| Handheld remote control | |
| Batteries included | |
| Cables included | AC, HDMI |
| Package width | 1202 mm |
| Package depth | 156 mm |
| Package height | 719 mm |
| Package weight | 17500 g |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Display technology | LED |
| Power consumption (max) | 105 W |
| Panel type | ADS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.