Back to Top
| Suitable for rooms | Computer case |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Fan noise level (max) | 29 dB |
| Pump noise level | 16.59 dB |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | Socket AM4, Socket AM5 |
| Maximum airflow | 61.3 cfm |
| Maximum air pressure | 2.66 mmH2O |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of fins | 1 |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Pump motor speed | 3200 RPM |
| Fan speed (min) | 2100 RPM |
| Radiator material | Aluminum |
| Product colour | Black |
| Radiator width | 397.5 mm |
| Radiator depth | 119.2 mm |
| Radiator height | 27 mm |
| Tube length | 385 mm |
| Pump width | 74 mm |
| Pump depth | 74 mm |
| Pump height | 69 mm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Mounting kit | |
| RGB controller included | |
| Screws included | |
| CPU bracket(s) | |
| Cables included | 4-pin, SATA |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.