Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 26 " |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Maximum screen size compatibility | 50 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Product colour | Black |
| Compatibility | FPS-1000, SP 850, SP 850-S, SP 850P, SP 850P-S |
| Weight | 800 g (1.76 lbs) |
| Package weight | 900 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 235 x 254 x 25 mm |
| Weight (imperial) | 1.7 lbs |
| Control type | Not available |
| Screen size compatibility | 26 - 50 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.