Back to Top
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Angle of rotation | 180 \u00b0 |
| Tilt angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Swivel angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Swivel angle | 40 \u00b0 |
| Product colour | Black, Stainless steel |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.