Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum weight capacity | 39 kg |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 50 x 50 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 50 x 50,75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Weight | 640 g (1.41 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.